DZIAŁ HANDLOWY: 
+48 530 040 656, foltyn@alvitro.com +48 530 455 610, biuro@alvitro.comDZIAŁ TECHNICZNY: 
+48 530 040 626, kluk@alvitro.com

FAQ

Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw najczęściej zadawanych nam pytań:

1. Czym jest pergola?

Jest to forma zabudowy tarasu z otwieranym dachem i przesuwnymi ścianami. Pergola zapewnia ochronę w zmiennych warunkach atmosferycznych.

2. Z jakich materiałów jest tworzona?

Konstrukcja pergoli opiera się na profilach nośnych wykonanych z aluminium, zadaszenia tkaninowego lub w postaci aluminiowych lameli oraz szklanych przesuwnych tafli.

3. Czy konstrukcja jest odporna na silny wiatr i deszcz?

Tak, dzięki zastosowaniu płynnej regulacji otwierania i zamykania zadaszenia, konstrukcja chroni przed deszczem. Posiada ona również ukryty system odprowadzający deszczówkę. Zadaszenie stanowi również ochronę przed słońcem, a całość jest odporna na działanie nawet silnego wiatru do 120 km/h.

4. Jak mogę sterować otwieraniem i zamykaniem zadaszenia i ścian?

W najprostszych modelach sterowanie odbywa się ręcznie za pomocą korb, większość jednak konstrukcji jest zautomatyzowana i zasilana elektrycznie. Istnieje również możliwość sterowania pergolą poprzez aplikację w smartfonie.

5. Posiadam balkon w mieszkaniu, który z wielu względów chciałbym zabudować, jednak nie na stałe. Czy jest to możliwe?

Tak, dzięki systemowi całoszklanemu czy ramowemu można zabudować balkon, w taki sposób, by nadal posiadać widok na okolicę oraz mieć możliwość otwarcia przestrzeni, kiedy ma się na to ochotę.

6. Chciałbym zamontować nad wejściem do mojego sklepu szklane zadaszenie. Zastanawiam się, czy jest to możliwe w wypadku ściany z cegły?

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Dzięki licznym rozwiązaniom połączeń i okuć możemy wykonać zadaszenie na ścianach z cegły, z betonu, kasetowej czy z aluminiową stolarką.