DZIAŁ HANDLOWY: 
+48 530 040 656, foltyn@alvitro.com +48 530 455 610, biuro@alvitro.comDZIAŁ TECHNICZNY: 
+48 530 040 626, kluk@alvitro.com

Jak osłonić taras?

Obecnie ilość rozwiązań jest tak ogromna, że trudno podejmuje się jakąkolwiek decyzję. Tak jest również w przypadku budownictwa. Z pozoru prosta kwestia wyboru zadaszenia tarasu może niejednemu spędzić sen z powiek. Zwłaszcza, gdy zależy nam na jak najlepszej ochronie zarówno przed promieniami słońca, jak i deszczem.

Ruchoma pergola?

Jednymi z klasycznych i trwałych zabudów tarasu stanowią pergole. Do wyboru mamy tkaninowe, jak i aluminiowe. Ruchomy daszek nie zaburzy dotychczasowego pełnego doświetlenia przestrzeni, będzie więc dobrym pomysłem w miejscach, w których mocne zacienienie nie jest oczekiwane. Dzięki tkaninom uzyskasz piękny, romantyczny efekt. Zwiewny materiał doda konstrukcji lekkości. Aluminiowe lamele są na pewno o wiele trwalsze od tkaninowego odpowiednika, dzięki czemu wytrzymają opady śniegu, gradobicia i silny wiatr. Dodatkowo umożliwią Ci obudowanie całego tarasu i stworzenie tzw. “ogrodu zimowego”. Możesz również stworzyć konstrukcję wolnostojącą. Aluminiowe pergole posiadają ponadczasowy design i możesz je dopasować do każdego budynku. Poza tym będziesz mógł nimi łatwo sterować, jeśli nie będziesz potrzebował całkowitego pokrycia.

A może szklana zabudowa?

Niezwykle nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące profesjonalne mocowania stali ze szkłem hartowanym, przez co uzyskuje swoją niezwykłą trwałość. Oprócz oczywistego designerskiego wyglądu, zapewnia całkowitą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli chcesz zredukować nasłonecznienie tarasu, warto wybrać szkło mleczne lub przydymione. Możesz połączyć to rozwiązanie również z materiałową pergolą czy z żaluzjami. Tak wyodrębniona przestrzeń umożliwia również tworzenie “zimowego ogrodu”. Szklana konstrukcja będzie wyrazem wyrafinowania i elegancji. Niestety trzeba zwrócić szczególną uwagę, by konstrukcja, na której szkło się opiera była jak najbardziej trwała. Drewniane krokwie czasem mogą nie wystarczyć, więc trudniej będzie o bardziej rustykalny wystrój.

Prosty szklany daszek

Nie musisz od razu obudowywać swojego tarasu ze wszystkich stron. Oczywiście przyniesie to niecodzienny i niebanalny widok, ale jeśli zależy Ci tylko na małym zadaszeniu, możesz zdecydować się również na szklany daszek, który przymocujesz do praktycznie każdej zabudowy ściany, także tej z cegły czy betonu.