DZIAŁ HANDLOWY: 
+48 530 040 656, foltyn@alvitro.com +48 530 455 610, biuro@alvitro.comDZIAŁ TECHNICZNY: 
+48 530 040 626, kluk@alvitro.com
Szklane balustrady balkonowe

Wykonujemy balustrady szklane tzw. “samonośne” bez dodatkowych metalowych elementów mocujących oraz nośne montowane w konstrukcji ze stali nierdzewnej. Balustrady szklane tego typu zapewniają sztywność i bezpieczeństwo. Szkło zbudowane jest z dwóch hartowanych tafli dodatkowo laminowanych o odpowiedniej grubości.

Rodzaje mocowania balustrad szklanych:
•    punktowe
•    adaptery – do boku biegu schodów lub boku stropu
•    w profilu do boku stropu
•    na stropie z profilem ukrytym w podłodze
•    na stropie z widocznym profilem
•    na podłogowych zaciskach do szkła

Wybór rozwiązania zależy od gustu klienta i możliwości technicznych – zawsze określanych indywidualnie. Na górną krawędź balustrady balkonowej możemy zamontować poręcz ze stali nierdzewnej lub drewnianą.

Szklane balustrady balkonowe to rozwiązanie nowoczesne, łączące bezpieczeństwo z wysoką estetyką. Konstrukcje tego typu znajdują zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i w przestrzeniach publicznych – salach wykładowych, centach handlowych czy klubach muzycznych. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Nadają przestrzeni wrażenie lekkości i elegancji, a przy odpowiednim oświetleniu zapewniają niesamowity efekt wizualny. Uwagę zawraca minimalizm wykonania, tak pożądany w nowoczesnych stylizacjach. Doskonale komponują się z modnymi surowcami, takimi jak kamień, drewno czy beton.

Oferujemy różne rodzaje szklanych balustrad balkonowych, nie tylko pod względem montażu, ale też materiałów. Proponujemy szkło całkowicie przezroczyste lub z mlecznym zabarwieniem, przydymione, a nawet barwione na wybrany kolor. Wybrana konstrukcja podkreśli indywidualny charakter obiektu, doda elewacji wdzięku i świetlistości.

Zalety szklanych balustrad na balkon lub taras

Hartowane szkło jest wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne materiałem, zapewnia więc maksimum bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również praktyczny fakt, że łatwo je utrzymać w czystości, nie wymaga też skomplikowanych prac konserwacyjnych.

Balustrady, o których mowa, nie zabierają światła, przeciwnie, pozwalają w pełni delektować się słonecznym dniem na balkonie. Można bez przeszkód obserwować otoczenie i podziwiać widoki, na przykład na pobliski ogród czy scenę podczas koncertu. Wydają się również optycznie powiększać dostępną przestrzeń.

Służymy Państwu pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania, dostosowanego do konkretnego obiektu. Zajmujemy się zarówno produkcją potrzebnych materiałów, jak i ich montażem. Nasze balustrady balkonowe współgrają z nowoczesnymi aranżacjami, tworząc miłą dla oka, funkcjonalną powierzchnię, zapewniającą zarówno ochronę, jak i wysokie walory estetyczne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy niezbędnych wyjaśnień.

Alvitro, szklane balustrady balkonowe, Oborniki (koło Poznania).